VFFV 2021 (Vzdelávame fotografov, filmárov, výtvarníkov)
Regionálne osvetové stredisko v Komárne srdečne pozýva na 3-dňový umelecký workshop zameraný na vzdelávanie amatérskych umelcov odborníkmi, ich inšpiráciu do budúcej tvorby v oblasti výtvarného umenia, fotografie a filmu na území Nitrianskeho kraja pod názvom VFFV (Vzdelávame fotografov, filmárov, výtvarníkov), ktorý sa koná v rámci projektu KREATIV 2021.
Termín: 05. 07. 2021 – 07. 07. 2021
Miesto: Vintop Karko, Pivničný rad, Búč (okres Komárno)
Lektori:
Výtvarné umenie:
Ľudmila Machová (maliarka) – vyštudovala maľbu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Má za sebou niekoľko samostatných a skupinových výstav na Slovensku i v zahraničí. V roku 2017 a 2018 sa stala finalistkou súťaže Maľba – Cena Nadácie VÚB. V autorskej tvorbe sa venuje maľbe a jej presahom, objektom, inštaláciám, videu a tvorbe experimentálnych zvukových kompozícií. Zaoberá sa témami súžitia človeka s prírodou ako aj „odprírodňovaním“ a jeho následkami v podobe vzniku artificiálnej krajiny.
https://ludmilamachova.tumblr.com/
Workshop
krajinomaľba / plenér, maliarska technika: akryl (5 účastníkov)
Priestorová tvorba:
Mgr. Richard Aradský – venuje sa sochárskej a objektovej tvorbe (voľná výtvarná tvorba, sochárska tvorba, sympóziá, urbanistické riešenia), tiež priemyselnému dizajnu (navrhovanie a realizácia kamenných úžitkových prvkov, interiérových, exteriérových doplnkov, dlhoročná spolupráca s kamenárskymi firmami). Svoje zručnosti odovzdáva aj mládeži ako pedagóg (SUŠ L. Bielika Levice – propagačné výtvarníctvo), aktuálne pôsobenie SŠUP Kolárovo. Propagačné výtvarníctvo učí v ZUŠ Dunajská Streda.
Workshop
– prednáška o priblížení výtvarného prúdu Umenie v prírode (Nature art), prezentácia vlastnej tvorby
– Workshop bude zameraný predovšetkým na prácu v prírode, vytváranie objektov, sôch, štruktúr, rastrov z prírodných materiálov, autenticky nájdených v pracovnom teréne
– fotografovanie a prezentácia vytvorených prác
– možnosť kombinovať individuálnu tvorbu účastníkov s workshopom (5 účastníkov)
Fotografia:
Angelo Prugert (ČR) – fotograf, lektor člen Asociace profesionálních fotografů, člen České federace fotografického umění, ambasádor Tamron a Olympus.
Autor kníh: První republika, 1. republika, Jiný svět / Other World.
Workshop
– práca so svetlom a technikou s využitím prirodzeného svetla (prednáška s workshopom)
– kompozícia a estetika vo fotografii (prednáška s workshopom)
– svetový projekt První republika – ako vytvoriť vlastní originálny a úspešný fotografický projekt
– fotenie portrétu v plenéri (workshop) (8 účastníkov)
Film:
Mgr. art. Stanislav Králik (film) – dokumentarista, spolupracovník RTVS, Českej televízie a Mestskej televízie v Komárne. V roku 2015 sa stal laureátom prestížneho ocenenia študentskej osobnosti akademického roka 2013/2014 v kategórii umenie pre jeho výnimočnú prácu v žánri dokumentárny film. Momentálne pôsobí ako doktorand na Katedre filmovej dokumentárnej tvorby, Fakulty dramatických umení, Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Workshop
– tvorba dokumentárnej reportáže (prednáška s workshopom)
– animovaný film (prednáška s workshopom)
– strih (prednáška s workshopom) (5 účastníkov)
Odborný dohľad: Tímea Szabó Csekei
Viac informácií o voľných kapacitách a prihláška: