Dunamente néptánc módszertana III.
Ismerjék meg az ismeretlent…Ebben a szellemben nyújt a Komáromi Regionális Művelődési Központ lehetőséget a folklórcsoport vezetőinek és tagjainak, a népművészeti csoportosulások és művészeti alapiskolák táncoktatóinak, az óvodai tánckörök vezetőinek, illetve az alapiskolák pedagógusainak a Dunamente régió hagyományos népi kultúrájának megőrzésére és továbbgyarapítására, a gyermek, az ifjúsági és a felnőtt folklórcsoportok néptáncoktatására irányuló kiegészítő szakképzésre. Három egynapos workshop és egy kétnapos összpontosítás során, szakképzett lektorok felügyeletével, elméleti és gyakorlati feladatok formájában átvesszük a néptánc gyakorlásának módszertanát, a hagyományos néptáncok felosztását, elemzését, alapelveit és belső felépítését, a koreográfia alapjait, illetve a táncban való rögtönzést. Az új szakismereteknek köszönhetően a pedagógusoknak alkalom nyílik a folklórcsoportjaik hatékonyabb működtetésére, valamint a Dunamente régió jellegzetes és eredeti koreográfiáinak bevezetésére, ami a képzés fő célja.
A workshop szakmai hátterét, valamint lektori státuszát Katona István biztosítja, aki nemcsak folklorista, táncos, koreográfus, pedagógus és néprajzkutató, hanem 1983-1987 között az Ifjú Szivek néptáncegyüttes, mai nevén a pozsonyi Ifjú Szivek Táncszínház művészeti igazgatója és koreográfusa is.
A Dunamente néptánc módszertana III. a KREATIV 2022 elnevezésű projekt keretén belül, a legfőbb partner, a Művészetet Támogató Alap anyagi támogatásával valósul meg.
Program, szervezési útmutató és a véglegesített jelentkezési lap
A férőhelyek száma korlátozott.